واکر چیست

واکر یکی از وسایل مهم برای کمک به راه رفتن است. واکر از وسایل مهم برای کمک به راه رفتن به بیمارانی که قدرت عضلات اندام تحتانی آنها کاهش پیدا کرده است، دامنه حرکتی مفصل ران یا زانو یا مچ پای آنها کم شده، درد و یا ناپایداری مفصلی دارند و یا اختلال در تعادل دارند، می باشد. بسیار مهم است تا بیماران بعد از درمان آسیبی که به اندام تحتانی یا لگن آنها رسیده یا عمل جراحی که برای آنها انجام شده هرچه زودتر راه بروند.

واکر چیست؟

واکرها فریمهایی هستند که برای افراد (سالمندان ، معلول یا بهبودی از عمل جراحی) طراحی شده اند که در هنگام پیاده روی به پشتیبانی و کمک اضافی احتیاج دارند. واکر به علت داشتن چهار عدد پایه از عصا پایدارتر است. واکر مناسب کسانی است که در آنها حفظ پایداری در حالت ایستاده مشکل است.

واکر چیست

انواع واکر

واکر میتواند بیمار را در حالت ایستاده پایدار نگه دارد و به او کمک کند تا راه برود. انواع متفاوتی از واکر وجود دارد. به طور کلی می توان واکرها را به دو دسته استاندارد و چرخدار دسته بندی کرد.

  • واکرهای استاندارد : ابتدایی ترین نوع واکر است. بهتر است برای مسافت های کوتاه یا اگر ثبات اصلی ترین نگرانی است از واکر استاندارد استفاده کنید. واکر استاندارد شامل یک چهارچوب ساده فلزی با چهار پایه قابل تنظیم است که اجازه می‌دهد تا واکر به ارتفاع مطلوب برای کاربر تنظیم شود.

واکر ایستاده

  • واکرهای دو چرخ : دارای چرخ در قسمت جلویی دو پایه و نوک های لاستیکی روی پاهای عقب هستند.کاربر می تواند وزن خود را هنگام حرکت روی واکر بیندازد و پایه های نوک لاستیکی مانع از چرخش و غلتیدن واکر می شود.

واکر دو چرخ

  • واکرهای چهارچرخ : آنها همیشه ترمزهایی دارند که به کاربران در تثبیت آنها کمک می کند و برای استفاده در فضای باز عالی هستند. آنها به کاربر اجازه می دهند به همان سرعت ایمن حرکت کند زیرا با بلند کردن سرعت آن کند نمی شود. بیشتر آنها برای نگهداری وسایل شخصی به نوعی سبد یا کیف مجهز شده اند.

واکر چهار چرخ

از طرفی دیگر دسته بندی دیگری هم برای واکر ها می توان در نظر گرفت:

  1. بعضی واکر ها چرخ ندارند، بعضی دیگر دو چرخ دارند و عده ای دیگر از آنها چهار عدد چرخ دارند
  2. بعضی واکرها ترمز دارند، یک سبد برای حمل اشیاء همراه بیمار دارند و یا یک صندلی برای نشستن به آنها متصل است
  3. بعضی واکرها قابل تا شدن هستند تا حمل و نقل آنها راحت تر باشد

ویژگی های واکر

با توجه به انواع مختلف واکرها و کابردهای متفاوتشان، هرکدام دارای ویژگی ها و قابلیت های متفاوتی هستند.

قاب: فریم های واکر جدید از لوله های آلومینیومی 1 ساخته شده و سبک وزن هستند. ارتفاع واکر معمولاً بسته به مدل می تواند 5 -10 اندازه تنظیم شود.
دسته ها : دستگیره ها در دو طرف واکر قرار دارند. آنها معمولاً از پلاستیک ، فوم یا سایر مواد نرم مانند ژل ساخته می شوند. اگر گیربکس تولید کننده راحت نباشد ، می توان آن را با یکی از موارد جایگزین کرد. برای افرادی که کف دستشان عرق می کند ، یک دسته فومی ممکن است بهتر عمل کند. دسته های بزرگتر برای افراد مبتلا به آرتروز یا مشکلات دیگر با درک چربی مناسب است.
چرخ ها: چرخ ها یا “کاستورها” روی یک واکر دو چرخ معمولاً 3 یا 5 هستند و پیچ نمی خورند.

واکر چیست

راهنمای انتخاب واکر

قبل از خرید واکر ، باید مطمئن شوید که می تواند قد و وزن شما را تحمل کند. برای این کار باید به درستی اندازه گیری شود.

1. در حالی که بازوهای خود را به طور طبیعی در کناره های خود آویزان کنید ، بایستید. واکر باید اندازه قامت و هیکل فرد استفاده کننده از آن باشد. در غیر این صورت استفاده ار آن مشکل میشود. وقتی ایستاده اید و دسته های آن را گرفته اید آرنج های شما باید کمی خم شده باشند (حدود 15 درجه). وقتی ایستاده اید و دست های خود را در طرفین بدن آویزان کرده اید چین پوستی که در سطح داخلی مچ دست های شما وجود دارد باید در محاذات دسته واکر باشد.

2. آرنج های شما باید هنگام قرار گرفتن در حالت آرامش بر روی دسته های واکر با شانه و بازوها در زاویه 15 درجه باشد. قبل از استفاده از واکر مطمئن شوید ارتفاع واکر مناسب شما است. بدین منظور باید به دسته های واکر توجه کنید. وقتی واکر مناسب شما است که دسته های آن در محاذات لگن شما باشد. مطمئن شوید که واکر قادر به پشتیبانی از وزن شما خواهد بود.

3. از واکر در کجا استفاده می کنید: یک واکر استاندارد برای استفاده در منزل مناسب است و یک واکر دو چرخ گزینه بهتری برای استفاده در فضای بیرون است.

در نهایت

در جامعه افرادی وجود دارند که به دلایل مختلف مانند سانحه، مادر زادی، کهولت سن، بیماری های مختلف، سکته قلبی یا مغزی و … قادر به درست راه رفتن نمی باشند و یا در حین راه رفتن تعادل ندارند. واکر وسیله ای است که می تواند به این افراد بسیار کمک کند. واکر به عنوان جزئی جدا نشدنی از زندگی این افراد است که باید بیشترین دقت در انتخاب و خریدشان را داشته باشند. در زمان خرید نخست نیازهای خود را به درستی بررسی کنید، سپس با توجه به مقدار بودجه محصول مورد نظر خود را در سایت آساچیر انتخاب کنید. آساچیر انواع ویلچرها و ویلچرهای برقی با قیمتی مناسب و مقرون به صرفه در کنار هم قرار داده است تا شما بهترین انتخاب را داشته باشید.

  • office
  • شهریور 27, 1401
  • 345 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 1 =

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!